Rekordy Polski, Europy i świata

Najmłodsza!

W minioną niedzielę, podczas pierwszej rundy 3x3x3 GLS Cup III 2019, byliśmy świadkami nowego, niecodziennego rekordu kraju. Został bowiem poprawiony rekord wiekowy najmłodszego zawodnika (a w zasadzie zawodniczki), który oficjalnie ułożył kostkę 3x3x3.  Nowym rekordem kraju może pochwalić się Antosia Polkowska, która w dniu startu miała dokładnie 5 lat, 2 miesiące i 22 dni, a łamigłówkę ułożyła w czasie 3:49.28.

Nie tylko poprawiła poprzedni rekord wiekowy, ale i czasowy, które to obydwa dotychczas należały... do jej starszej siostry, Lili Polkowskiej - w dniu startu miała 5,5 roku i ułożyła kostkę w nieco ponad 8 minut. Tosia miała wówczas 3,5 roku i umiała ułożyć jedną ściankę. Jak widać w domu, gdzie kostki  i łamigłówki można znaleźć na każdym kroku trudno nie układać :), a jak wiemy zarówno Tosia, jak i Lilka to córki Adama Polkowskiego, organizatora, delegata i trenera kostkowego, speedcubing mają więc we krwi, a efekty treningów procentują :) 

Gratulujemy młodej zawodniczce kostkowego debiutu, odwagi i opanowania, i życzymy kolejnych kostkowych sukcesów i wyzwań. Trzymamy kciuki za Tosię i wszystkich młodych zawodników - nowe pokolenie polskiego speedcubingu!   

inne z kategorii