Sylwetki speedcuberów

Setne zawody Adama Polkowskiego!

Mamy kolejnego zawodnika, który wszedł do elitarnego grona zawodników z setką zawodów na koncie. Od minionego weekendu takim wynikiem może pochwalić się Adam Polkowski. W niedzielne przedpołudnie nieco zaskoczony jubilat został nagrodzony gromkimi brawami, odśpiewanym 'sto lat' i życzeniami, a te złożył mu również pionier polskiego speedcubingu Zbyszek Zborowski.

Na przekór GLS-owym tradycjom Adam otrzymał mozaikę, ale nie z kostek, a tym razem ze zdjęć z najważniejszych momentów jego kostkowej historii. A na wszystkich uczestników czekał okolicznościowy, tym razem kostkowy tort :) Jak Adam trafił do miejsca, w którym się znajduje - zerknijmy na jego kostkowy :)

Adam zadebiutował podczas Wroclaw Open 2007, gdzie już na starcie wywalczył w finale 3x3x3 drugie miejsce. Od tamtej pory zdobył łącznie 73 medale (17 złotych, 29 srebrnych i 27 brązowych). 

Podczas wszystkich startów wykręcił 9 rekordów kraju i 7 razy stawał na podium mistrzostw kraju - w tym zdobywając tytuł mistrza Polski 3x3x3 w Gdańsku w 2009 roku. 

Jednak szybko same starty przestały mu wystarczać i z zawodnika stał się również organizatorem. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt zorganizowanych oficjalnych turniejów i w  dalszym ciągu z sukcesami organizuje i współorganizuje zawody. Od zawodów w Białymstoku w 2011 roku pełni również funkcję delegata WCA. W tej chwili ma na swoim koncie 62 przedelegowane imprezy. Był inicjatorem założenia Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu, gdzie od wielu lat pozostaje na stanowisku prezesa.

Poza startami i organizacją zawodów Adam od kilku już lat z sukcesami prowadzi kostkowe zajęcia edukacyjne, organizuje eventy oparte na łamigłówkach logicznych i zajmuje się artystyczną stroną kostki pod postacią coraz większych mozaik kostkowych. 

Gratulujemy Adamowi pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych sukcesów speedcubingowo-zawodowych :) I z niecierpliwością czekamy na kolejnego 'setnego zawodnika' :) 

inne z kategorii