Ciekawostki

Czym jest Liga Niezwykłych?

Jeśli brałeś udział w zawodach z serii Energy Cube albo śledzisz regularnie oficjalne turnieje WCA organizowane w Polsce, to z pewnością słyszałeś o Lidze Niezwykłych. Z racji wielu pytań w tym temacie zdecydowaliśmy się wyjaśnić czym jest wyżej wspomniany projekt. Jest to inicjatywa stworzona przez czterech speedcuberów: Tomasza Szuberta, Przemka Malinowskiego, Janusza Łebkowskiego i Michała Sozańskiego. Poznali się na zawodach, dzięki temu że synowie każdego z nich pasjonują się speedcubingiem. Z biegiem czasu sami zainteresowali się kostką Rubika do tego stopnia, że stworzyli serię zawodów Energy Cube oraz odpowiadają za organizację tegorocznych Mistrzostw Polski w Speedcubingu, które odbędą się w Skierniewicach. 

Nazwa "Liga Niezwykłych" bynajmniej nie wzięła się od wyjątkowości założycieli, a od niezwykłych ludzi, dla których powstała, a  których pasję ma wspierać i rozwijać. Omawiana inicjatywa planuje w najbliższej przyszłości założyć stowarzyszenie o takiej samej nazwie.

Celami Ligi Niezwykłych są między innymi:

- organizacja i wsparcie oficjalnych i nieoficjalnych zawodów speedcubingowych,

- pozyskiwanie sponsorów i wsparcia administracyjnego potrzebnego do poprawy wizerunku polskich zawodów speedcubingowych,

- wsparcie oddolnych inicjatyw z kostką Rubika jako motywem przewodnim.

Działania, które Liga Niezwykłych przedsięwzięła do realizacji wymienionych celów:

- organizacja serii Energy Cube i Mistrzostw Polski 2023,

- wsparcie turnieju Cube Factory 2023 poprzez między innymi użyczenie sprzętu organizatorom zawodów.

- finansowe wsparcie zbiórki na WOŚP podczas charytatywnego streama na kanale RubiTrener,

- przekazywanie "potężnych donutów" podczas tegorocznej edycji Pucharu Polski Online,

- sprzedaż koszulek i gadżetów podczas turnieju Energy Cube Koło w celu ufundowania z tych środków koszulek reprezentacyjnych dla Polaków wybierających się na Mistrzostwa Świata w Speedcubingu 2023.

Wkład jaki Liga Niezwykłych do tej pory wniosła do polskiego speedcubingu jest naprawdę znaczący, więc trzymamy kciuki na dalsze inicjatywy tej ekipy!

inne z kategorii