Działalność oficjalna

Tymon Kolasiński zwycięża Zmigród Open 2023!

W pierwszy weekend czerwca (3-4 czerwca) odbył się pierwszy oficjalny turniej WCA w Żmigrodzie. W zawodach wzięło udział 113 zawodników i rywalizowali w 9 konkurencjach oficjalnych i jednej nieoficjalnej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym burmistrza Żmigrodu Roberta Lewandowskiego.
Główną konkurencję - 3x3x3 - zwyciężył Tymon Kolasiński dzięki średniej 5.40 s. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Owczarek z wynikiem 7.82 s, a podium zamknął Valerii Omelchuk (8.20 s).
3x3x3 bez patrzenia w parach – Karol Zakrzewski, Maksymilian Kulas – 21.30 s
Podczas ceremonii wyróżniono też najlepszych w 3x3x3 według dodatkowych kategorii:
3x3x3 do lat 10 – Mateusz Otto – 14.85 s
3x3x3 do lat 13 – Adam Kořínek – 9.45 s
3x3x3 najlepszy nowicjusz – Natalia Wolniewicz – 14.56 s
W pierwszej rundzie konkurencji 2x2x2 Tymon Kolasiński wyrównał rekord Polski w średniej (1.35 s)! Oprócz niego tę samą średnią osiągnął w 2018 roku Maciej Czapiewski i wtedy była ona rekordem świata!
Klasyfikację medalową zwyciężył Tymon Kolasiński: 6 złotych medali i 1 srebrny.
Kolejne zawody na Dolnym Śląsku już 24-25 czerwca, w samej stolicy województwa – Wrocławiu!