Gdańska Liga 2018

WITAMY NA STRONIE GDAŃSKIEJ LIGI SPEEDCUBINGU 2018!

Po wspaniałych sezonach 2016 i 2017 Gdańska Liga Speedcubingu wraca w nowym roku! Już po raz trzeci zapraszamy wszystkich chętnych do kostkowej rywalizacji. Nasza inicjatywa skupia zarówno dzieci i młodzież, jak również dojrzalszych pasjonatów naszego sportu, promując przy tym speedcubing jako alternatywną formę spędzania czasu wolnego. 

GLS był początkowo nieoficjalną inicjatywą trójmiejskich speedcuberów, którzy szukali przestrzeni dla wspólnych spotkań, rywalizacji i nauki. Zaczęło się od nieregularnych meetingów, które przekształciły się w cykl nieoficjalnych, cyklicznych spotkań aż po obecny stan - profesjonalnej, oficjalnej ligi. Gdańska Liga to połączenie sportowej rywalizacji, kreatywności artystycznej oraz świetnej zabawy!

W 2018 roku GLS będzie się składał się z 6 turniejów, organizowanych zgodnie z zasadami World Cube Association (WCA) a po raz pierwszy w historii ligi rywalizacja obejmie wszystkie konkurencje oficjalne, rozłożone na poszczególne imprezy składowe. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych turniejów będą pojawiały się na oddzielnych stronach turniejowych dostępnych (wraz z terminami) w zakładce kalendarz imprez

Za kształt, organizację i przygotowanie techniczne oraz ideę turniejów odpowiedzialny jest organizator i koordynator - firma RubiART.  Organizacja ligi w profesjonalnym i oficjalnym wydaniu nie byłaby możliwa bez wspierających działania partnerów. W bieżącym sezonie wszystkie turnieje, podobnie jak podczas wcześniejszych edycji, trafią do przestronnych sal hotelu Novotel Marina, który od samego początku wspiera trójmiejski speedcubing - odbywały się tam najważniejsze polskie zawody w latach 2008-2010.

Od strony sponsorskiej wspierać nas będzie w tym sezonie firma Strefa Kostek, fundator nagród dla zawodników i uczestników w postaci bonów do sklepu internetowego. Dziękujemy!              

Gdańska Liga Speedcubingu to prężne przedsięwzięcie, które cieszy się zainteresowaniem i sympatią zawodników nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale również z dalszych zakątków kraju a nawet zagranicy. Zapraszamy do dołączenia do naszej społeczności na fanpage'u GLS oraz do śledzenia materiałów na kanale YouTube

 Wspaniałej zabawy i życiowych rekordów życzą organizatorzy GLS :)