PSS

Witaj młody Organizatorze,

Skoro tutaj trafiłeś znaczy to, że  rozważasz organizację oficjalnego turnieju dla społeczności PSS. Niezmiernie się z tego cieszymy! Jednak z pewnością masz mnóstwo pytań i wątpliwości. Np. Komu zgłosić chęć organizacji zawodów?  Skąd wziąć sprzęt startowy?  Jak przygotować harmonogram? O czym musze pamiętać a czego unikać? ....

Na te oraz wiele innych pytań odpowiada przygotowany przez nas poradnik organizacyjny. Pełni on funkcję wspierającą ale również kontrolną, która pozwala uniknąć wielu poważnych problemów. Zapoznaj się dokładnie z poniższym dokumentem!

WYMOGI ORGANIZACYJNE PSS 2018

Teraz dysponujesz niezbędną wiedzą na temat organizacji takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo otrzymałeś mnóstwo wskazówek, które w późniejszym czasie pomogą Ci uniknąć najczęściej zdarzających się problemów. Bazując na tym dokumencie przeanalizuj własne możliwości i zasoby, którymi dysponujesz. Jeżeli zapoznałeś się z dokumentem i poważnie traktujesz zadanie, jakim jest organizacja oficjalnych zawodów,  przygotuj wniosek organizatorski i prześlij go do nas, na wskazany w wytycznych adres. 

Pozdrawiamy, polscy delegaci WCA

 

ANKIETY ZAWODNICZE 

 

WYNIKI ANKIET ZAWODNICZYCH 2017

WYNIKI ANKIET ZAWODNICZYCH 2016

WYNIKI ANKIET ZAWODNICZYCH 2014

Ocena zawodów składa się obecnie z 3 części:

  • ocena zawodnicza
  • ocena delegata 
  • bonifikata punktowa za wielkość wydarzenia

Zawodnicy oceniają poszczególne aspekty zawodów dając ocenę poszczególnym elementom organizacyjnym.  W 12 pytaniach zawarte są wszystkie elementy pozwalające rzetelnie ocenić zarówno dany turniej jak również zespół organizacyjny.  Ocena zawodnika jest średnią przydzielonych przez niego punktów. Natomiast łączna ocena całych zawodów jest średnią oceną wszystkich wypełnionych ankiet.

W przypadku oceny zawodniczej istotna jest tzw. „waga zawodnicza", wyznaczana w oparciu o liczbę zawodów WCA, jakie wypełniający ankietę ma na swoim koncie. Im więcej zawodów, tym jego ankieta będzie miała silniejszy wpływ na ocenę końcową. Poniżej grafika obrazująca efekt.

Delegat WCA ocenia zawody w podobnym zakresie, skupiając się jednak na aspektach technicznych i regulaminowych. Za pomocą szczegółowej listy sprawdzane są wszystkie niezbędne elementy turniejowe. Podobnie jak w przypadku ocen zawodniczych, tutaj również końcowa ocena delegata jest średnim wynikiem wszystkich przyznanych punktów. Ocena delegacka jest traktowana jak jedno pytanie w ankiecie, zatem siła jego wpływu na ocenę końcową wynosi niespełna 8%.  

Ostatnim elementem składowym jest bonifikata punktowa za wielkość zawodów. Algorytm punktowy jest bardzo prosty: 

BONIFIKATA PUNKTOWA = LICZBA ZAWODNIKÓW / 500