Spotkania w miastach

Krakowskiej Ligi koniec i początek!

W minioną sobotę odbyło się kolejne spotkanie Krakowskiej Ligi Speedcubingu. Było to spotkanie wyjątkowe, bo stanowiło zarówno podsumowanie minionego sezonu, jak i inaugurację nowego. 

W spotkaniach w minionym sezonie wzięło udział około 70 zawodników, a odbywały się one w Centrum Kultury Podgórza. Na uzyskane punkty wpływ miały wyniki osiągnięte na poszczególnych KLS-ach, dodatkowe punkty można było uzyskać za besty w singlu i średniej oraz frekwencję. Podia poszczegolnych konkurencji podzieliło między siebie sześcioro zawodników: Adam Jagła, Łukasz Burliga, Piotr Tokarski, Michał Marszałek, Magdalena Pabisz i Dominik Górny.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu ligowego, które odbywać się będzie w nowym miejscu - Domu Harcerza, wzięło udział prawie 50 zawodników, a zmierzyli się oni w czterech konkurencjach: 2x2x2, 3x3x3, pyraminx i skewb.

W 3x3x3 najlepszy wynik w finale - 10.18 s. - wykręcił Adam Łyskawa. W 2x2x2 niepokonany okazał się Adam Jagła z finałową średnią 2.03 s. Piramida należała ponowanie do Dominika Górnego, który zwyciężył z wynikiem 3.13 s. W skewbie najszybszy okazał się Mateusz Gęślak z rezultatem 5.01 s.  

Wszystkie wyniki oraz galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na Facebookowej stronie ligi. 

inne z kategorii