Spotkania w miastach

Przed nami Mistrzostwa Europy 2022

Mistrzostwa Europy 2022 odbędą się w dniach 14-17 lipca 2022 w Kopenhadze! Taką informację poznaliśmy już kilka miesięcy temu, ale zawody oficjalnie ogłoszono dopiero dziś.

Organizatorzy, sponsor

Konkurs na organizację mistrzostw wygrali Duńczycy, konkretnie Dansk Speedcubing Forening (duński odpowiednik Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu oraz Callum James Goodyear, członek tzw. WCA board, czyli jeden z najważniejszych przedstawicieli światowej organizacji, Daniel Vædele Egdal i Mikela Elleby Jørgensen. Wszyscy mogą pochwalić się działalnością na rzecz komitetów WCA i doświadczeniem w organizacji zawodów.

Nazwa, której używałem wcześniej, była skrócona. Pełna brzmi następująco: Rubik's WCA European Championship 2022. Najważniejszy jest Rubik's, a właściwie Rubik's Brand Ltd., który jest głównym sponsorem mistrzostw. Przypomnijmy, że ten sam sponsor jest głównie odpowiedzialny za nagrody na Mistrzostwach Polski, które odbędą się tydzień wcześniej. Z tego powodu można spodziewać się wysokich nagród, chociaż na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać.

Rejestracja

Mistrzostwa Europy 2022 mogą być największymi zawodami w historii speedcubingu. Mimo że nie każdy może uczestniczyć w Euro, organizatorzy spodziewają się 1200 zawodników. Rejestracja rozpocznie się w piątek 29 kwietnia o godzinie 20:00 i potrwa do 9 czerwca, 23:59.

Bazowe wpisowe wynosi 400 kr. (duńskich koron), czyli około 250 zł. Dodatkowo za każdą konkurencję należy dopłacić - 35 kr. (22 zł) lub 75 kr. (47 zł), to zależy od konkurencji. Wstęp dla widzów kosztuje 70 kr. (44 zł) za jeden dzień, 200 kr. (125 zł) za oglądanie całych mistrzostw.

Limity kwalifikacyjn

e

Nie każdy speedcuber może zarejestrować się na zawody, chociaż limity w większości konkurencji są bardzo łagodne, a w czterech najpopularniejszych wystarczy mieć jakikolwiek wynik ustanowiony na zawodach.

Pozostałe informacje

Mistrzostwa odbędą się w dwóch obiektach: Valby Hallen (większość konkurencji) oraz Rosenvængets Skole (konkurencje boczne).

 

  • Zawody będą trwały 4 dni (czwartek-niedziela), przy czym ostatniego dnia odbędzie się 11 finałów. Pierwszych medalistów poznamy już w czwartek - w konkurencji 3x3x3 FM. Ze względu na ogromną liczbę zawodników najdłuższa runda zawodów, pierwsza z czterech rund 3x3x3, będzie trwała przez prawie 3 godziny.
  • W sobotę odbędzie się Rubik's Europe 5-a-side, czyli odpowiednik znanego z mistrzostw świata Nations Cup - pojedynki 5-osobowych reprezentacji państw europejskich, które będą rywalizować w układaniu kostki 3x3x3.
  • Ogranizatorzy szukają wolontariuszy: sędziów, rejestratorów itd., a także osób, które pomogą przy prowadzeniu oficjalnej transmisji. Wolontariusze będą zwolnieni z płacenia wpisowego.
  • W zawodach mogą uczestniczyć zawodnicy spoza Europy, ale nie mogą zostać oficjalnymi medalistami mistrzostw Europy.
  • W Danii restrykcje związane z COVID-19 są bardzo łagodne, organizatorzy nie przewidują żadnych obostrzeń podczas turnieju.

 

Strona zawodów: https://wca2022.eu/

Strona na WCA: https://www.worldcubeassociation.org/competitions/Euro2022#general-info

 

Życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że Polacy zdobdą wiele medali!

 

 

 

inne z kategorii