Spotkania w miastach

Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 tuż tuż!

Wchodzimy już w ostatnią fazę tegorocznego sezonu speedcubingu. Za nami dziesiątki zawodów, a wśród nich niezwykle emocjonujące Mistrzostwa Polski 2019. To jednak nie koniec emocji! Przed nami zakończenia wszystkich lig, ale również II edycja niezwykłej inicjatywy!

Pierwsza edycja Mistrzostw Polski Juniorów odbyła się w gdańskiej galeri handlowej Alfa Centrum i przyniosła nam niezwykłe emocje sportowe. Wyłoniliśmy pierwszych juniorskich mistrzów Polski oraz zbudowaliśmy największą polską mozaikę z kostek Rubika! 

Nadszedł czas na rewanż i kolejną walkę młodych speedcuberów! W tym roku zaplanowaliśmy rywalizację w 5 kategoriach wiekowych oraz w kategorii OPEN:
  • Do lat 8 (roczniki 2011 i młodsi)
  • Do lat 10 (roczniki 2009 - 2010)
  • Do lat 12 (roczniki 2008 - 2007)
  • Do lat 14 (roczniki 2006 - 2005)
  • Do lat 16 (roczniki 2004 - 2003)
  • Kategoria OPEN (wszyscy uczestnicy)

Podobnie jak w zeszłym roku organizatorzy zadbali o piękne trofea, jak również nagrody rzeczowe dla zwycięzców wszystkich konkurencji! Szykuje się sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie tym bardziej, że wielu zawodników ma za sobą 12 miesięcy ostrych treningów! 


W tym roku będziemy walczyli w 4 konkurencjach klasycznych (2x2, 3x3, 4x4, Pyraminx), 2 konkurencjach zręcznościowych (wieża 7, cykle) oraz jednej konkurencji drużynowej, w której 16 najlepszych zawodników zmierzy się w walce 3x3x3 w 4-osobowych ekipach.

Warto z nami być z kilku dodatkowych powodów:

  • Zawodom będą towarzyszyły jedne z największych speedcubingowych warsztatów podczas których 6 profesjonalnych trenerów będzie zdradzało tajniki speedcubingu wszystkim chętnym uczestnikom! Nie tylko tym początkującym ale również bardziej doświadczonym zawodnikom
  • Jako ozdobę turnieju przygotowano największą w Polsce galerię obrazów wykonanych z kostek Rubika. Wystawa będzie liczyła aż 10 mozaik, każda z 324 kostek Rubika! 
  • Dodatkowo Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 odbywają się w AMBER EXPO podczas Targów Gry i Zabawy! Kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych pełnych gier planszowych, łamigłówek, klocków i atrakcji dla dzieci i młodzieży których zliczyć nie zdołamy!:)


 

 OSTATNIE DNI REJESTRACJI!

DOŁĄCZ DO NAS!

Autor: Adam Polkowski

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu
Delegat WCA
Twórca RubiART

inne z kategorii