Ciekawostki

Recenzja Gana356 R.

Gan356 R to najnowsza budżetowa kostka od firmy Gana. "Budżetowość" tej kości oznacza , że kostka jest o około 40$ tańsza od nowej flagowej kostki tej firmy, czyli Gana 356 X. Jednak to wciąż cena dość wysoka, bo 16.45$. Nie ma porównania do np. Yuxn Little Magic (2-5$). W tej cenie dostajemy kostkę i kluczyk do regulacji. To wszystko.

Obie kostki to jest 356R i 356X wyglądają na braci bliźniaków. Oprócz ceny różnią obie kostki magnesy - R ich nie ma, oraz odcienie płytek, ponieważ R występuje tylko w wersji stickerless w odcieniach, które znacząco różnią się od tych, do jakich przyzwyczaił nas Gan, np. Gan 354M. 

Osiągi i feeling kostek jest podobny, stąd po wklejeniu magnesów mamy wersję kostki, która jest podobna do droższego modelu. Sam producent przestrzega przed takim zabiegiem, ale wygląda na to, że jest daremne wołanie. Wiadomo, że speedcuberzy to ludzie bardzo sprawni i niejeden eksperyment z kostkami robili. Zaś procedura wklejenia magnesów jest bardzo prosta. 

Czy warto kupić R? Na takie pytanie trudno odpowiedzieć. Nowa seria od Gana ma nieco inny feeling, czasem określany jako maślany.  Ten feeling mają oba modele, a że Gan356 R jest tańszy, to wygląda na to, że odpowiedź jest oczywista. Jednakże feeling X jest nieco inny. Czy dopłata 40$ jest w tym wypadku dobrą decyzją, to już każdy na to musi sobie odpowiedzieć sam. 

Więcej na ten temat mówię w filmie:

inne z kategorii