Spotkania w miastach

Zawodowo w Mrągowie!

Pod koniec stycznia kostka zawitała na Mazury, a dokładniej do Mrągowa, gdzie po raz kolejny odbyły się warsztaty kostkowe, a po raz pierwszy zawodnicy wzięli udział w turnieju układania kostki. A to wszystko z okazji „Magicznych Dni z Kostką Rubika” zorganizowanych przez Centrum Kultury i Turystyki w ramach feriowej aktywności dla dzieci. Warsztaty i turniej były prowadzone przez ekipę RubiART, co nie powinno dziwić, bo zarówno Adam Polkowski jak i Patrycja Michalska to rodowici Mrągowianie - nie mogło zabraknąć tej łamigłówki również w ich rodzinnym mieście :) 

Poza warsztatami, na których można było nauczyć się układania tej popularnej łamigłówki i rozwinąć już posiadane umiejętności, uczestnicy mogli zmierzyć się w układaniu na czas. Trzy kategorie wiekowe zawodów skierowane były do młodych adeptów speedcubingu, ale w kategorii open wystartować mogli wszyscy, niezależnie od wieku.

Kategoria do lat 10 

 1. Nikola Ziemska - 1:23
 2. Jonasz Połomski - 2:15
 3. Aleksander Bednarz - 3:33

Kategoria do lat 12

 1. Przemek Gontarz - 53.00
 2. Magdalena Nysztal - 1:00
 3. Daniel Godzwon - 1:13

Kategoria do lat 14

 1. Dawid Wawrzynowicz - 53.00
 2. Eryk Radziwiński - 55.00
 3. Karolina Drężek - 2:10

Kategoria Open

 1. Dominika Dziczek - 21.00
 2. Piotr Wichowski - 48.00
 3. Przemek Gontarz - 53.00

Gratulujemy uczestnikom wspaniałych wyników. Mamy nadzieję, że kolejne mistrzostwa zgromadzą jeszcze więcej miłośników łamigłówek, a zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o jak najlepsze wyniki.

W poniższym materiale wykorzystano zdjęcia Wojciecha Jurka z Mrągowo24info. Więcej ujęć oraz podsumowanie wydarzenia znajdziecie również w artykule „W mniej niż minutę ułożyli kostkę Rubika. Relacja z mrągowiskich mistrzostw”

inne z kategorii