Podsumowanie tygodnia

Nowy największy minx, powrót Sebastiana Weyera - Podsumowanie tygodnia #105

Newsy

 

Hubert Hanusiak został kolejnym delegatem, który otrzymał awans ze stanowiska delegata praktykanta na młodszego delegata. Dzięki temu będzie mógł samodzielnie pełnić rolę Delegata WCA na oficjalnych zawodach. W poprzednim tygodniu awans otrzymali Krzysztof Bober i Jakub Hamkało. Jedynym polskim delegatem praktykantem jest w tej chwili Karol Zakrzewski.

 

DianSheng wydał Galaxy Magnetic 8x8. Nazwa "Galaxy" najprawdopodobniej  nie odnosi się do serii megaminksów wydanych przez QiYi.

 

Użytkownik YouTube o nazwie CorenPuzzle pobił swój własny rekord świata w skonstruowaniu największej w pełni funkcjonalnej układanki z rodziny megaminksów. Minx of Madness ma rozmiar 11x11. Liczba możliwych do uzyskania układów elementów na tej kostce ma w systemie dziesiętnym 7925 cyfr.

 

Zawody w Polsce

 

Rejestracja - 20 mają skończy się rejestracja na zawody UPP Poznań 2022. Do tej pory zapisałobsię tylko 90 zawodników, czyli zauważalnie mniej niż uczestniczyło w ostatnich dużych zawodach w Wielkopolsce. W ostatnim tygodniu pula nagród zawodów UPP została zwiększona o 1600 zł.

 

Plany/rejestracja - nie tylko Wrocławianie podjęli się organizacji zawodów w najtrudniejszych (a więc najmniej popularnych) oficjalnych konkurencjach - 4x4x4 BLD i 5x5x5 BLD. Michał Wachowiak ogłosił, że 11 czerwca zawody odbędą się w Gnieźnie. Rejestracja rozpocznie się we wtorek, zapisać się może 50 osób. Konkurencjami poza bigBLD są 3x3x3 OH, megaminx i square-1.

 

Wyniki

 

ER - Sebastian Weyer - 4x4x4 single - 17,21 - po wielu nieudanych rundach były rekordzista świata przełamał się. W pierwszej rundzie ustanowił swój drugi najlepszy wynik w pojedynczym ułożeniu, w półfinale - swoją trzecią najlepsza średnia (sub22), a w końcu pobił rekord Europy w singlu o 0,21.

 

NAR - Brendyn Dunagan - clock ao5 - 4,52 - w tych konkurencjach, w których Amerykanin nie ma rekordu świata, pojawiają się nowi zawodnicy, którzy w przyszłości prawdopodobnie będą mogli te rekordy pobić. Brendyn ma 12 lat i jest czwarty na świecie w clocku (ex aequo z Calebem Trelfordem). Poza tym na tych samych zawodach pokazał, że nie tylko w clocku jest dobry. Zakładając, że na jednym ułożeniu nie otrzymałby kary 2 sekund i ułożyły kostkę o kilka setnych sekundy szybciej, byłby nowym rekordzistą świata - w square-1. Przez karę +2 awansował tylko na 11. miejsce na świecie.

 

NR (Kanada) - Elliott Kobelansky - 3x3x3 BLD single - 15,86 - powrót do pierwszej dziesiątki światowego rankingu zajął Elliott, który nigdy wcześniej nie był na tak wysokim miejscu - piątym. Skutkiem jest spadek jednego z Polaków (Wojciecha Rogozińskiego) z top10. W tej chwili pierwsze 7 miejsc światowego rankingu zajmują zawodnicy pochodzący z krajów anglojęzycznych.

 

AsR - Yepeng Sun - pyraminx ao5 - 2,03 - stali czytelnicy podsumowania mogą dziwić się, że piszę o rekordzie Azji ustanowionym przez Chińczyka. Rzeczywiście w Chinach nie są organizowane zawody, ale Yepeng mieszka w Stanach Zjednoczonych. Rekord Junqi Fenga został pobity o 0,09. W tej chwili pierwsze cztery w azjatyckim rankingu zajmują reprezentanci Chin. Najlepszy z nich zajmuje 8. miejsce na świecie.

 

Ogłoszenia

 

Zdecydowałem się na tymczasową zmianę nazwy sekcji “Wyniki” na “Rekordy”, która bardziej odpowiada treści zawartej w tym dziale. Ponadto, także tymczasowo, otwieram sekcję “Inne wyniki”. W Rekordach będzie umieszczone to, co do tej pory było w Wynikach, poza “WR fail”, pisaniem o pewnym nowym wyniku przy okazji innego, lepszego wyniku itd. Te wyjątki trafią do Innych wyników. Poza tym będę w tej sekcji informował np. o wynikach, które nie były rekordami osobistymi, ale mimo to są warte uwagi (wyłącznie według uznania autora podsumowania) oraz o czyimś nadzwyczajnym progresie itp. Tutaj trafią też informacje o rekordach ustanowionych daną metodą, które czasem pojawiały się w Wynikach. Powyższa lista może zostać rozwinięta, o czym będę dokładnie informował w Ogłoszeniach. Wpisy będą miały formę bardziej zbliżoną do tych z Newsów, tzn. bez wyraźnego nagłówka. Może się okazać, że niektóre informacje mogą zostać przy tym pominięte, ale postaram się opisać to, co jest najważniejsze. Jeśli ta forma się przyjmie oraz uznam, że przygotowanie takich wpisów nie jest zbyt czasochłonne, forma będzie stałą częścią podsumowania, o czym oczywiście napiszę w stosownym Ogłoszeniu. Możliwe, że sekcja Inne wyniki nie będzie pojawiać się w każdym tygodniu, ponieważ nie zawsze pojawiają się wyniki warte uwagi. Przykładem wpisu, który w nowej formie wyglądałby inaczej, jest NAR Brendyna Dunagana. Część dotycząca square-1 zostałaby przesunięta do innych wyników. Zmiany wejdą w życie wraz z publikacją kolejnego podsumowania.

 

Ze względu na problemy techniczne poprzednie podsumowanie nie mogło zostać umieszczone na speedcubing.pl. Całość można przeczytać na grupach na Facebooku: KOSTKA RUBIKA oraz Speedcuberzy Polska.

 

Poukładali - kwiecień 2022

 

 

inne z kategorii